Möbler Bord
832618
SLAGBORD, 1800-tal.
Slagbord, 1800-tal.
Slagbord, 1800-tal.
Slagbord, 1800-tal.
Slagbord, 1800-tal.

Ek och furu. Två utfällbara skivor med enkelgrindar. Längd 32 + 67 + 65 cm, bredd 90, höjd 75 cm.

Bruks- samt åldersbetingat slitage. torrsprickor, ställvis maskstunget, smärre skador.

Utropspris
3 000 SEK