Martin Wickström

(Sverige, Född 1957)
Martin Wickström
(Sverige, Född 1957)

MARTIN WICKSTRÖM, olja samt assemblage på duk, monogramsignerad MW och daterad -85.

Utan titel. 171 x 135 cm.

Dukens ytterkanter ställvis med färgbortfall samt smärre färgbortfall, krackelyr och repor. Ställvis smärre krackelyr, spridda obetydliga retuscher samt färgbortfall. Smärre slitage.

Konstnär

Utropspris
30 000 SEK

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?