Ett par dekorationsurnor i sten samt bronserad metall med dekor av bockhuvuden. Bordspendyl i sten samt bronserad metall. Dekor av paret fauner. Urhuset krönt av medaljong med mansprofil samt lagerkrans. Emaljerad urtavla med arabiska siffror. Längd 15- 38 cm.
Slitage. Ej funktionstestad. Flertalet nagg. Mindre sprickor. Nyckel saknas.