MUSTASCHKOPPAR, 5 st, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.

Olika motiv. Skeppet Flying Cloud. Blomsterdekor med initialerna A.W. Rosa med text på tyska. Blomsterdekor med texten "Love the Giver". Blå med otydlig text.

Slitage. Missfärgningar. Sprickor. Rosa koppen med lagning.

Utropspris
1 500 SEK