BORDSUR
Senempire, 1800-talets första hälft.

Fodral i slipat glas. Detaljer av förgylld brons. Dekor av parställda lejon samt blomsterbårder. På tassfötter. Pendel finns. Höjd 34 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Slitage. Ej funktionstestad. Skadad urtavla.

Följerätt
Nej

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10280693 bukobject
    • 10280693 thumb
    • 10281187 thumb
    • 10281188 thumb
    • 10281191 thumb
    • 10281189 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    8 001

    841 EUR
    895 USD

    Bevakningspriset är uppnått

    Budhistorik (11 bud)
    6A12 jan 16:578001SEK
    712 jan 16:578000SEK
    6A12 jan 16:567200SEK
    Bevakning på 6 000 SEK uppnåddes