BORD, barockstil, 1800-tals.

BORD, barockstil, 1800-tals.

Ek, rektangulär skiva på svängda, kopplade ben med skuren dekor av Grevliga ätten Bondes vapen. Längd ca 117 cm, bredd ca 85 cm, höjd ca 78 cm.

En knopp saknas. En knopp i mitten av benställningen är löst. Slitage. Repor och märken, särskilt till benen.

Utropspris
5 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

421. Georg Baselitz, "Geteilter Held (Remix)".
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
Aktuellt bud:
22 000 SEK