JOHAN KROUTHÉN
Olja på duk, signerad och daterad 1923.

Blommande fruktträd. Duk 70 x 100 cm.

Konditionsrapport

Ytsmuts.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johan Jinnerot

Johan Jinnerot
Specialist äldre konst (pappaledig)

+46 8-614 08 58
johan.jinnerot@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10255793 bukobject
    • 10255793 thumb
    • 10255794 thumb
    • 10255795 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 50 000 SEK

    Slutpris

    46 000

    4 858 EUR
    5 176 USD

    Bevakningspriset är uppnått

    Budhistorik (7 bud)
    116 feb 18:4646000SEK
    512 feb 22:3944000SEK
    112 feb 17:5642000SEK
    Bevakning på 40 000 SEK uppnåddes