SERVISDELAR, ca 60 stycken , porslin, troligen Frankrike, 1900-talets början.

Målad blomsterdekor samt förgyllda detaljer. 24 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 assietter, 8 uppläggningsfat, terrin, såsskål, saltkar, mindre terrin.

Slitage. Förgyllningsbortfall. Enstaka nagg. Terrinlock med skada.

Utropspris
3 000 SEK