GRAFISKA BLAD, 27 st, 17-1800-tal.

Föreställande bl. a. Jams Stewart duke of Richmond and Lennox. Varierande storlekar ca 20x15-40x23 cm.

Skador på bla, glas och ramar. Ej genomgångna. Ej examinerad ur ram.

Proveniens

af Klercker-Lewenhauptska samlingarna på Cathrineborg, Sörmland

Svenska Slott och Herresäten, ny samling: Södermanland, Stockholm 1933, Cathrineborg, delvis avbildade sid 13-14

Utropspris
1 500 SEK