Koppar med fat, höjd 6 cm. Koppar, höjd ca 6 cm. Skål, clobbered med metallmontering, total höjd 17 cm. Tallrik, diameter 25 cm.
Slitage. Lagningar. Flertalet smärre nagg. Sprickor. Skål med senare metallmontering och målning.