JOE COLOMBO, hurts, "Boby", Bieffeplast, Padova Italien, 1900-talets andra hälft.
Plast. Hyllor, fack, samt utsvängbara lådor, hyllplan. Tryckt signatur i plasten. Längd 43, djup 41, höjd 74 cm.
Slitage. Plasten något missfärgad pga ålder. Repor.