SOFFBORD, modell 1500, Westbergs Möbler, Tranås, 1900-talets mitt.

Fanerat med valnöt. Kopplad benställning. Fotavslutningar av mässing. Längd 120, bredd 85, höjd 58 cm.

Slitage. Repor.

Utropspris
1 500 SEK