JAKTVÄRJA, Hirschfänger, Tyskland 1700-talets första hälft.

Grepp av horn och genombrutna jaktinspirerade motiv. Förgyllt och etsat blad. Bladets längd 56 cm, total längd 71 cm.

Ställvis omfattande slitage.

Utropspris
1 000 EUR