SKRIVSTÄLL, 1900-talets senare hälft, möjligen Ryssland.

Bläckhorn och frimärksskål i slipat glas, i mitten björnformat pennställ. Svärtad träram. Stället bärs upp av fyra lejon. Bredd 29 cm, djup 19 cm, höjd 12 cm.

Slitage. Glas med kantnagg. Senare delar.

Utropspris
200 EUR