ÖRHÄNGEN, ett par med briljantslipade diamanter.

Diamanter, totalt ca 2,14 ct. Stämplad 'A**C', med brittiska kontrollstämplar, 1997, 18K guld. Stift. Höjd ca 1,7 cm. Totalvikt (exl plupparna) ca 6 g.

Bruksslitage. Plupparna är ej guld.

Proveniens

Enligt uppgift köpta på Aspreys.

Utropspris
12 000 SEK