SOLUR

Brons, 1700-tal.

Med dekor av stjärntecken. Kompass. Diameter 14,5 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Smärre fläckar.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball
Värderingsman

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10324225 bukobject
    • 10324225 thumb
    • 10324227 thumb
    • 10324224 thumb
    • 10324226 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    5 601
    580 EUR
    623 USD

    Budhistorik (41 bud)
    1411 jan 22:385601SEK
    11A11 jan 22:385406SEK
    1111 jan 22:375401SEK