BROSCHNÅL med en odlad pärla samt diamanter.

Ø ca 5,35 mm. Diamanter, totalt ca 0,01 ct. 18K guld och silver, stämplad '765' med svensk import stämpel. Längd ca 6,8 cm. Totalvikt ca 2,5 g.

Några diamanter med mindre naggar. Nålen är lite sned. Bruksslitage.

Utropspris
1 200 SEK