Fanerat med mörkbetsad ek. Två lösa hurtsar med en låda samt ett skåp vardera. Bakomvarande lådor och hyllor. Svängd skiva. Längd 142 cm. Bredd 68 cm. Total höjd 90 cm. Nyckel finns.
Slitage. Fläckar. Torrsprickor. Fanerskador. Lagningar. En låda med defekt lås.