LJUSSTAKAR

Ett par, brons, sengustavianska, omkring år 1800.

Balusterformade skaft. Rund fot med pärlbård. Lösa ljusmanschetter. Höjd 24 cm.

Konditionsrapport

Ytskikt med åldersrelaterat slitage och mindre bucklor. Lagning vid fäste.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10335547 bukobject
    • 10335547 thumb
    • 10335548 thumb
    • 10335549 thumb
    • 10335554 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    605
    62 EUR
    67 USD

    Budhistorik (8 bud)
    220 jan 16:34605SEK
    1A20 jan 16:34555SEK
    220 jan 16:34550SEK