VINKANNA, försilvrad koppar, 1800-talets första hälft.

Renässansstil. Reliefdekor av putti, maskaroner och bladverk. Höjd 30 cm.

Något instabil. Bucklor. Slitage. Hål.

Utropspris
2 000 SEK