YTTERFODER, mässing, 1700-tal.

Dekor av lejon maskaroner och hänklar. På tre ben i form av tassar. Höjd 17. Diameter ca 20 cm.

Bucklor. En fot med lagning. Insida med beläggning.

Utropspris
2 000 SEK