JARDINIERE, brons, senempire, 1800-talets första hälft.

Genombruten dekor av stiliserat bladverk, sfinxer och maskaroner. Insats av zink. Höjd 18. Längd 30 cm.

Några repor. Insats anlupen.

Utropspris
2 000 SEK