BORD, s.k drumtable, 1900-tal.

Mahognyfaner. Skiva klädd i läderimitation. Fyra fungerande lådor samt fyra imitationslådor i sarg. Balusterformat pelarben som övergår till fyra räfflade ben. Tassavslut i mässing samt trissor. Diameter 100 cm, höjd 75 cm.

Slitage. Delvis blekt. Läderimitation med ställvis omfattande slitage. Fanersprickor.

Utropspris
2 000 SEK