Design
871953

Ulla Procopé

(Finland, 1921-1968)
Ulla Procopé
(Finland, 1921-1968)

ULLA PROCOPÉ, servis, porslin, 14 delar, "Valencia", Arabia 1970-tal.

6 teloppar.
2 kaffekoppar (utan fat).
1 tekanna.
1 sockerskål.
1 karott, tot. ø 30 cm.
1 serveringsfat ø 35,5 cm.
ljusstakar ett par.

Smärre slitage.

Utropspris
500 EUR