INFORMATIONSSKYLTAR FÖR KASSAÄRENDEN, metall och glas. Omkring 1900.

Ram i metall. Glas med dekor med förgylld text. "Kassa" Insättningar Uttagningar" "Låne Inbetalning" Längd 44 cm. Höjd 30 cm.

Slitage. Smärre färgbortfall.

Utropspris
1 500 SEK