PENSELVAS OCH BUR, bambu Kina 1900-tal

Cylinderformad penselvas skuren reliefdekor. Höjd 18. Bur med lock, skuren dekor. Höjd 13cm.

Smärre slitage. Smärre fläck. Sprickor.

Utropspris
2 000 SEK