VINOFFERBÄGARE, bambu. Qing dynastin.

Skuren dekor av blommande träd. Höjd 6,5 cm.

Torrsprickor. Smärre slitage.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.

Tidigare såld på Bukowskis 2011 "The Paul R Wedendal Collection", Stockholm H036, . Katalognr 1710.

Utropspris
5 000 SEK