PARTI SILVER, 26 delar, Sverige, 1800/1900-tal, vikt 1540 gram.

Slev med svarvar träskaft, Sverige, 1824. Pokal, GAB, Stockholm, 1963. Tårtspade samt strösked, L. Larson & Co, Göteborg, 1860 respektive 1863. Sked. Sju matskedar av olika modell. Fyra bordsskedar. Tre frukknivar. Två teskedar. Plakette. Fyra efterrättsskedar med adlig vapensköld från ätten Natt och Dag, 1902/1903. Längd 7- 40 cm.

Slitage. Bucklor. Senare gravyr.

Utropspris
6 000 SEK