Design
876716

YRJÖ KUKKAPURO, fåtölj, "karuselli", Haimi, 1960/1970-tal.

Snurrbar, svart glasfiber, med förkromad stålram, klädd med brunt skinn. Etikettmärkt DESIGN YRJÖ KUKKAPURO AVARTE MADE IN FINLAND.

Slitage. Torrsprickor. Torkad stoppning.

Utropspris
4 000 SEK