REMBRANDT HARMENSZ VAN RIJN

Etsning, 1635, (senare avdrag, troligen Basan).

"Jan Uytenbogaert, Armenian Preacher" (Portrait Jan Uijtenbogaert - Prediger der Remonstranten). Plåtstorlek 22,5 x 18 cm (åttkantig)

Konditionsrapport

Veck, uppfodrad på papper, mindre defekter.

Biörklund 35-D.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Berggren

Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal

+46 8 611 69 32
cecilia.berggren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    7 701
    786 EUR
    949 USD

    Budhistorik (29 bud)
    5A 4 jan 12:057701SEK
    3 4 jan 12:057501SEK
    5 4 jan 12:047300SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes