Nystilar

(Sverige)
Nystilar
(Sverige)

SPEGEL med KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-talets slut.

Bronserad. rik dekor av blommor och rocailler, konsolbord med kopplade ben och skiva av sten. Spegelns bredd 65, höjd 145 cm. Bordets bredd 77, djup 37, höjd 77 cm.

Slitage, smärre skador. Lösa delar medföljer.

Utropspris
6 000 SEK