Mahognyfaner. Vippbar spegel, snedställda hörn, tre lådor med lister och knoppar i mässing. Bredd 31 cm, höjd 41 cm, djup 20 cm.
Slitage, skador, lagningar. Två lister i sargen saknas. Genomgående spricka i lådbotten. Anlupet spegelglas senare.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10