KOPPARSTICK, Amsterdam, 1700-talets början.

Släktträd med vapen.
"Genealogie des czars de Moscovie ou empereurs de la Grande Russie, avec le blason de leurs armes et de leurs etats. Selon Mr. Hubner."
Plåtstorlek ca 38,5 x 47,5 cm.

Åldersrelaterat slitage och gulnad. Revor. Fläckar. Ej examinerad ur ram.

Den fjärde volymen av verket "Atlas historique, ou, Nouvelle introduction a l'histoire" av Henri Abraham Chatelain.

Utropspris
400 EUR