CF CARLMAN, bestickservis, silver, 125 delar, Stockholm, 1915

Delvis förgylld.
12 st matgafflar
12 st matskedar,
12 st bordsgafflar
12 st bordsskedar
12 st matknivar
12 st bordsknivar
23 st kaffeskedar
1 st slev
2 st såsslevar
2 st silar
12 st fiskgafflar
12 st fiskknivar
2 st smörgåsknivar
1 st ostkniv
23 st efterrättsgafflar
Total vikt ca 6960 g
Träschatull i barockstil medföljer, mått ca 65x76x42 cm Nyckel finns.

Slitage. Repor. Senare gravyr.

Utropspris
18 000 SEK