Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

BORD empirestil, omkring 1900.

Fanérat i mahogny. Oval utdragbar skiva Fyrpassformad fot med lejontassar. Diameter 125 cm och höjd 75 cm. Iläggsskivor saknas, total längd utdraget ca 370 cm.

Smärre slitage. Repor och märken.

Utropspris
4 000 SEK