Metallskodd samt med detaljer av läder. Gångjärnsförsett lock med bakomvarande inredning. Med etiketter från Svenska Amerika Linien, M/S Gripsholm, 1964. Längd ca 91, bredd ca 54, höjd ca 61 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Mindre skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.