MATSALSBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft.

Mahogny. Tredelade pelarfötter på mässingshjul. Bestående av två bord med längden 130 och 139 bredd 102, höjd 70 cm samt en iläggsskiva à 64 cm. Total längd 334 cm. Kan användas tillsammans med 886441.

Bruksslitage, ställvis hårdare.

Utropspris
4 000 SEK