SKEPPSMODELL på PLAKETT, trä, daterad 1872.

Bemålad halvmodell av "Iron Ship LANCELOT London 1872". Längd 124 cm.

Slitage. Sprickor. Senare öglor för hängning.

Utropspris
4 000 SEK