MATSERVIS, 58 delar, porslin, "Vineta", Rörstrand, 1900-talets mitt.
12 assietter 17 cm
12 förrättstallrikar 21 cm
12 djupa tallrikar 20 cm
12 mattallrikar 24 cm
Såsskål 18,5 cm
Tillbringare 19 cm
4 uppläggningsskålar med hänklar 21-26 cm
4 uppläggningsfat 30-36 cm
Smärre slitage.