JULSERVIS, 55 delar, "Noel", Royal Grafton, England, 1900-talets andra hälft.

Tryckt dekor av järnek med förgyllda kanter på benporslin. 16 kaffekoppar med fat, fyra muggar, 16 assietter, 6 tallrikar, två äggkoppar, två kannor, senapsburk, tre serveringsskålar med varierande form, tre serveringsfat samt två ljusstakar.

Smärre bruksslitage. Sprickor i en kaffekopp. Lagning.

Utropspris
1 500 SEK