TEKANNA MED LOCK, mandarinporslin, Kina, 1700-tal.

Ej tillhörande lock. Höjd inkl. lock 13,5, längd 18 cm.

Smärre slitage. Pip med nagg och lock med flera nagg.

Utropspris
1 500 SEK