Vitmålade, närmast kvadratiska, skiva av sten, uppsats, front med låda samt dörr, längd 45, bredd 36, höjd 118 cm.
Smärre slitage. Senare målning. Renoverad. Nagg. Överdel ej fastskruvade
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10