WILLIAM HENRY PYNE, efter, 20 etsningar, tidigt 1800-tal.
Olika genre motiv bla garveri, figur scener, kvarnhjul, skulptering mm. Bildstorlek ca 29 x 20 cm. Oramad.
Gulnade. Fläckar. Kantslitage och revor.