BORDSLAMPOR, ett par, Kina porslin sent 1800-tal

Urnformade med dekor i polykroma färger, höjd inkl skärmfäste ca 41 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad. Borrade. Limmad mot sockel.

Utropspris
2 000 SEK