Fanerat med mahogny. Tre lådor i sarg. Beslag i mässing samt mässingskodda benslut. Längd 155 cm, bredd 79 cm, höjd 74 cm.
Omfattande slitage. Dekorbortfall. Fanerskador. Skador. 2 lådor går ej att stänga. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10