MATTA

Semiantik Indisk, sannolikt Amritsar, ca 325 x 250 cm.

Röd botten med polykrom medaljong, lejon, hjortar och stora palmett- och blomslingor. Bred mörkblå huvudbård med stor blom- och palmettranka och fåglar.

Konditionsrapport

Slitage, smutsig. Långsidorna med trampveck och obetydliga skador, kortsidorna saknar några knutrader.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - M1

Kontakta ansvarig katalogiserare

Christopher Stålhandske

Christopher Stålhandske

+46-708 191258
christopher.stalhandske@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10397325 bukobject
    • 10397325 thumb
    • 10397326 thumb
    • 10397329 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    4 400
    461 EUR
    498 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (7 bud)
    713 mar 12:164400SEK
    612 mar 11:003100SEK
    510 mar 22:572900SEK