MATTA
Semiantik Indisk, sannolikt Amritsar, ca 325 x 250 cm.

Röd botten med polykrom medaljong, lejon, hjortar och stora palmett- och blomslingor. Bred mörkblå huvudbård med stor blom- och palmettranka och fåglar.

Konditionsrapport

Slitage, smutsig. Långsidorna med trampveck och obetydliga skador, kortsidorna saknar några knutrader.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - M1

Kontakta ansvarig katalogiserare

Christopher Stålhandske

Christopher Stålhandske

+46-708 191258
christopher.stalhandske@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Fraktkostnad saknas kontakta kundservice för prisuppgift

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10397325 bukobject
    • 10397325 thumb
    • 10397326 thumb
    • 10397329 thumb
    Auktionen avslutas:
    CET

    2 dagar 20 timmar

    Utropspris: 12 000 SEK

    7 600

    802 EUR
    855 USD

    Bevakningspriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 7 800 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (4 bud)
    322 feb 14:307600SEK
    322 feb 14:306000SEK
    221 feb 20:234200SEK