MATTA

Semiantik Indisk, sannolikt Amritsar, ca 325 x 250 cm.

Röd botten med polykrom medaljong, lejon, hjortar och stora palmett- och blomslingor. Bred mörkblå huvudbård med stor blom- och palmettranka och fåglar.

Konditionsrapport

Slitage, smutsig. Långsidorna med trampveck och obetydliga skador, kortsidorna saknar några knutrader.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Christopher Stålhandske

Christopher Stålhandske

+46-708 191258
christopher.stalhandske@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10397325 bukobject
    • 10397325 thumb
    • 10397326 thumb
    • 10397329 thumb
    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss