Flintgods med dekor av blomsterrankor i flytande blå. 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 13 assietter, terrin med lock, 2 såsskålar, 2 kannor, 4 uppläggningsfat och 4 uppläggningsskålar. Terrin, längd 33 cm.
Smärre slitage. Någon del med nagg.