Christian Dior

(Frankrike)
Christian Dior
(Frankrike)

PARAPLY, SCARF samt VÄSKA, Christian Dior, 1900-talets andra hälft.

Väska: Monogramcanvas med detaljer i läder. Axelrem i mässingsfärgad metall. Längd 22, bredd 15, djup 3 cm.
Monogrammönstrat paraply. Trähandtag. Hopfällbart med fodral. Hopfälld längd 42 cm.
Sidenscarf. CD-monogrammönster.
76 x 76 cm.

Låset på väskan trasigt. Slitage.

Utropspris
2 000 SEK