MATSERVIS, porslin, "Musselmalet", 55 delar, Royal Copenhagen.

12 st mattallrikar, modell nr 571. 4 av 12 st med nagg.
12 st assietter, modell nr 572. 2 av 12 med nagg.
12 st djupa tallrikar, modell nr 566.
12 st assietter, modell nr 573.
1 st kapsylöppnare. mdoell nr 2309.
1 st såsskål, modell nr 587.
1 st ovalt serveringsfat, modell nr 533. Nagg.
2 st salladjärer, modell nr 708.
1 st lockfat, modell nr 620. Andrasortering.
1 st runt serveringsfat, modell nr 539. Andrasortering.

Smärre slitage. Nagg. Andrasortering.

Utropspris
12 000 SEK