Oval skiva på svarvat pelarben med tredelat avslut. På skivan fastmonterade askkoppar med insatser av mässing. Längd ca 42, bredd ca 32, höjd ca 100 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Förstärkningar. Repor. Bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.